Kávové kapsle

Nejzajímavější oblastí v oblastí prodeje kávy je výroba kávových kapslí. S narůstajícím počtem automatů na kávu a také díky rychlé přípravě jsou kávové kapsle čím dál oblíbenější.

Kávové kapsle jsou oblíbený produkt

Kávu milujeme všichni. Přístroje na automatické přístroje na kávu se hojně usidlují v našich domácnostech i kancelářích a s tím mají své místo i kávové kapsle. Obsahují mletou kávu, jejíž obsah je v jednotlivých druzích rozličný a umožní velmi snadnou a rychlou přípravu espressa a dalších druhů kávy.

Kávové kapsle

Kávové kapsle

Kávové kapsle se prodávají v menším či větším balení. Odpadají starosti s jejich uskladněním, prázdné kapsle jednoduše vyhodíte, otevřené balení kapslí se vám nerozsype. Prodej kapslí roste závratnou rychlostí, ačkoliv jejich nevýhodou je nepřízeň k životnímu prostředí. Jsou vyráběny z dlouho se rozkládajících materiálů.  Dávkování kávy je vždy stejné, ale cena v přepočtu na jeden šálek je poměrně vyšší oproti klasické mleté kávě.  Nevýhodou je také to, že některé přístroje vám umožní využívat jen jeden druh kapsle a tak vás může časem příprava stále stejného nápoje přestat bavit.

Jak kávové kapsle vybrat

Jakou chcete kávu a jakou dostanete záleží na typu přístroje na kávu který máte doma a také na typu použitých kapslí. Na trhu nijak široký sortiment kapslí nenajdete. Kapsle se dávají do hliníkového obalu a vybrat si můžete typ kávy. Obsahují 100% arabicu nebo směs arabicy a robusty. Arabica má široké spektrum chutí, jemné ovocné podtóny, je také o něco dražší a velmi kvalitní. Obsahuje 0,8 – 1,14% kofeinu. Na trhu se  nabízí kapsle s kávou bez kofeinu, ale s dobrým přístrojem si také můžete připravit mléčnou kávu z kapsle s mlékem, ochucenou kávu i horkou čokoládu, také caffe latté, latté macchiato bez složité přípravy. Kávovou Kapsli vložíte do přístroje a zapnete jej.

Spread the love
  •  
  •  
  •