Čištění odpadů: jak na to?

Čištění odpadů Praha a okolí

Čištění odpadů je nutnost. Ucpal se vám odpad? Dříve, než si pozvete odborníky, můžete si jej zkusit vyčistit sami.  V případě, že se vám odpad pomocí některé z níže uvedených metod, nepovede vyčistit, obraťte se na odbornou firmu.

Čištění odpadů

Čím čistit ucpaný odpad?

Odpad můžete vyčistit zvonem na odpady. V některých případech postačí pouze vyčistit sifon. Pomůže vám také běžně dostupná chemie a také instalatérské pero.

Čištění odpadů zvonem

Do umyvadla či vany je potřeba napustit trochu vody a zvonem pumpujete nahoru a dolů. Je potřeba zaslepit všechny přepady a přípojky, aby tlak neunikal jinam než do trubky.

Čištění odpadů pomocí chemických prostředků

V případě, že vám nepomůže zvon, je potřeba zvolit chemické čištění odpadů. V každé drogerii si můžete vybrat z celé řady přípravků, které pomohou vyčistit ucpaný odpad. Postupujte obezřetně, podle návodu výrobce.

Čištění sifonu

Sifon pod umyvadlem demontujte, vyčistěte jej. Pravděpodobně bude ucpaný tukem, chuchvalci vlasů, malých předmětů. Při demontovaném sifonu také můžete zjistit, zda vám voda odtéká, zda není odpad ucpaný dále v trubkách. Pokud je vše v pořádku, můžete namontovat sifon zpět.

Čištění ucpaného WC

Čištění WC provádějte pomocí zvonu. Na mísu nepoužívejte instalatérské pero. Záchodovou mísu naplňte vodou a pumpujte. V případě, že voda neodtéká, jsou ucpané trubky, v tom případě je potřeba WC demontovat. Pokud má instalatérské pero menší průměr, ucpání se může opakovat. Je dobré obrátit se na odborníky a nechat vyčistit odpad strojem.

Čištění odpadů pomoci instalatérského pera

Čištění odpadů pomocí instalatérského pera  je nejnáročnější způsob. Instalatérské pero se dá pořídit v prodejně instalatérských potřeb či v železářství. Pero nastrkejte kam až to půjde, točením spirály natočte pero do odpadu. Musíte do potrubí nalít vodu.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

Spread the love
  •  
  •  
  •