Úřad práce – místo, které je naší noční můrou

Úřad práce je hrozivým strašákem asi každého z nás. V dnešní nejisté době, si nikdo nemůže dovolit přijít o práci a hledat nové zaměstnání. Když už se ale dostaneme do této svízelné situace a nutností je najít si nové zaměstnání, je příhodné se na to dobře připravit. Evidence na úřadu práce je dobrovolná, nicméně většina z nás se zaevidujeme kvůli hrazení povinného zdravotního pojištění, které za nás platí po dobu evidence stát. Navíc, pokud pobíráte podporu v nezaměstnanosti či absolvujete rekvalifikační kurz, je za vás hrazené i sociální pojištění. Evidenci lze provést na jakékoli pobočce úřadu práce v rámci celého kraje, podle místa trvalého pobytu.

Úřady práce České republiky jsou státní instituce. Jejich hlavní činností je poskytování informací z oblasti trhu práce, evidence uchazečů o zaměstnání nebo o volných pracovních místech rozdělených dle vzdělání a profesí. Skládá se z mnoha pracovišť, krajských a kontaktních poboček, které fungují po celé České republice. Předpokladem, pro přihlášení do evidence úřadu práce je, že hledáte zaměstnání. V případě, že jste matka, musíte mít zajištěnou péči o dítě či děti, protože si musíte plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání. Bude vám přidělen referent úřadu práce a dále společně aktivně spolupracujete na vyhledávání vhodných aktuálních pracovních nabídek, vytváříte váš kariérní profil, případně můžete využít dalších aktivit, které úřad práce nabízí.

Využijte nabízených možností úřadu práce

V rámci aktivní politiky zaměstnanosti, kterou provádí úřady práce prostřednictvím příspěvků na společensky účelná pracovní místa (SÚPM), rekvalifikačních kurzů, veřejně prospěšných prací či poradenských aktivit. Jestliže jste osoba zdravotně znevýhodněná, můžete využít příspěvků na chráněné pracovní místo, případně pracovní rehabilitace apod. Aktivit, které úřad práce nabízí je nespočet, proto se informujte u své zprostředkovatelky a svůj čas po dobu evidence využijte efektně.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

PressWeb.4fan.cz

 

Spread the love
  •  
  •  
  •