Hledám práci, ale nevím, jak začít!

Hledám práci. Hledání práce je jedna ze zkoušek, kterou si v životě musíme projít. Nepatří k ní jen samotné pohovory, ale všechno to okolo od prvního setkání na úřadu práce a prvního hledání práce na internetu, až po podepsání smlouvy s budoucím zaměstnavatelem. My víme, na co se přesně se ze začátku zaměřit, abyste nic nevynechali a vše mohlo pokračovat až k samotnému konci, tedy podepsání smlouvy.

Hledám práci. Zorientujte se v nabídkách

Pokud napíšete do vyhledávače „hledám práci“ a budete čekat, že je to veškeré úsilí, co musíte vynaložit, jste na omylu. Před tím, než vůbec usednete k počítači, je potřeba udělat si plán a ujasnit si, jakou práci chcete hledat.

Hledám práci

Hledám práci

Proto popřemýšlejte, co chcete dělat a co dělat nechcete, například vám nevadí práce v kanceláři, ale víte, že nechcete v žádném případě uklízet. Dalším důležitým měřítkem je místo, kde budete pracovat, tedy město, lokalita. Ujasněte si, jaké jsou vaše finanční požadavky. Toto je kritérium, které ve výsledku příliš neovlivníte, ale alespoň si promyslete, co měsíčně platíte, kolik peněz potřebujete a hned budete mít jasnější představu o tom, kolik peněz potřebujete vydělávat.

Hledám práci. Internet a pochůzky

Když budete vědět, co přesněji hledat, vrhněte se na to! Usedněte k počítači a hledejte svoji vysněnou práci ne na kdejakém vyhledávači, ale nejlépe na stránkách agentur. Mezi webové stránky, které se zabývají nabídkami prací, patří i Personalistka.cz. Není zde nutná registrace, nemusíte nic platit, stačí zadat potřebné údaje a nabídku prací si projít.

Hledám práci a k vyhledávání práce na internetu patří ovšem i pochůzky. Projděte se po městě a jistě uvidíte hned několik příležitostí k práci. Neváhejte a dejte o sobě ve zvolené firmě vědět – nejlepší řešení je zanechání životopisu na recepci atp. Až rozešlete a roznesete životopisy, vyčkejte. Jistě se vám někdo brzy ozve!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

PressWeb.4fan.cz

 

Spread the love
  •  
  •  
  •